Na portálu MOJE daně je nově k dispozici služba, která umožňuje předvyplnění přiznání k dani z nemovitých věcí podle údajů převzatých z katastru nemovitostí. Službu mohou využít pouze ty daňové subjekty, které využívají DIS+. DIS+ mohou využívat jak právnické osoby především prostřednictvím přihlašovacích údajů do datové schránky, tak fyzické osoby. Fyzické osoby mohou pro přihlašování do DIS + využít nejen přihlašovací údaje do datové schránky obdobně jako právnické osoby, mohou se přihlásit i přes identitu občana (bankovní identita, tedy pomocí přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví; eObčanka apod.).
Po přihlášení do portálu MOJE daně (prostřednictvím DIS+) je nově nabízená možnost předvyplnění samotného daňového přiznání. Systém údaje získává buď z katastru nemovitostí nebo z údajů, které daňový subjekt uvedl v daňových přiznáních za předešlá zdaňovací období. V některých případech tak systém dokáže zcela sám předvyplnit formulář daňového přiznání, který po shlédnutí daňový subjekt pouze odešle přes portál MOJE daně.
Zákon o dani z nemovitých věcí je ovšem poměrně složitý a v mnoha případech musí daňový subjekt sám „rozhodnout“, v jakém režimu bude daná nemovitá věc zdaněna, příp. zda bude vyňata z předmětu daně či od daně zcela osvobozena. Jedná se například o situaci zdanění pozemků, které jsou z pohledu zákona o dani z nemovitých věcí stavebním pozemkem či zpevněnou plochou. Zmíněný zákon si tyto dva pojmy definuje sám a nelze je bez dalšího určit jen podle druhu pozemku uváděného v katastru nemovitostí. Tyto pozemky se tak do daňového přiznání správně předvyplní pouze v případě, že již byly v minulých letech některým z poplatníků v daňovém přiznání v tomto režimu deklarovány. Dalším případem je uvedení informace o tom, zda je daná nemovitá věci (ať už pozemek, stavba či jednotka) osvobozena od daně. Titulů pro osvobození od daně je velké množství a jsou závislé například na způsobu faktického využití dané nemovité věci. Takové informace opět v katastru nemovitostí uvedeny nejsou a pokud je některý z poplatníků již v minulosti do daňového přiznání neuvedl, musí být daňovým subjektem doplněny.
Uvedené příklady jsou pouze demonstrativní, situací, kdy bude potřeba určité informace do předvyplněného daňového přiznání doplnit, je velké množství. Vždy je proto potřeba si před odesláním daňového přiznání uvědomit, které informace nemusí být z katastru nemovitostí patrné či které informace správce daně doposud neeviduje. Nicméně finanční správa se v tomto ohledu snaží, aby zpracovala data, která jsou jí dostupná, a to takovým způsobem, aby daňovým subjektům dopomohla ke komfortnějšímu a jednoduššímu zpracování daňového přiznání. A to je v souladu se základními zásadami daňového systému.